b_280_186_16777215_00_images_20200218_02.jpg

Bardzo emocjonujący pojedynek rozegrali w niedzielę 16 lutego uczniowie klasy koszykarskiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu. Drużyna STK z Nowego Sącza postawiła nam bardzo trudne warunki.

Do połowy przegrywaliśmy 25:22. Na taką sytuację największy wpływ miała niska skuteczność z linii rzutów osobistych - 0/16. To chyba niechlubny rekord naszego klubu. Dodatkowo na nasze nieszczęście przeciwnicy trafiali aż czterokrotnie za trzy punkty, my takiego trafienia nie zanotowaliśmy w całym meczu. Trzypunktowa porażka była niewielką karą za taką grę.

Po przerwie i rozmowie z trenerem obraz gry uległ zmianie. Trzecią kwartę wygraliśmy 17:12, jednak prawdziwy popis koszykówki i gry zespołowej pokazaliśmy w czwartej ćwiartce. Ostatnia odsłona i wygrana 19:8 pozwala cieszyć się z końcowego sukcesu - 58:45.

W meczu pokazaliśmy charakter i wolę walki, w drugiej połowie zagraliśmy z przekonaniem. Takie nastawienie dało nam pewność w poczynaniach na boisku. Z kolei ta pewność popchnęła nas do zwycięstwa.

Fot. Iwona Zajas.