b_280_262_16777215_00_images_20200225_01.jpg

W środę 19 lutego 2020 r. w Hali Sportowej w Rajsku miał miejsce turniej koszykarski w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców. Drużyna koszykarska z Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu okazała się najlepszym zespołem.

Do turnieju przystąpiło sześć najlepszych drużyn wyłonionych w zawodach miejskich i gminnych. Drużyny zostały rozlosowane na dwie grupy. W pierwszej grupie znalazły się drużyny: Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu, Szkoły Podstawowej z Jawiszowic i Szkoły Podstawowej z Polanki Wielkiej. Do drugiej grupy los przydzielił Szkołę Podstawową z Brzezinki, Szkołę Podstawową z Bobrku i Szkołę Podstawową z Kęt.

W pierwszej grupie nasza drużyna wygrała pewnie dwa mecze i zameldowała się w finale turnieju.

GRUPA I:

 • SP nr 2 w Oświęcimiu - SP z Polanki Wielkiej 29:0
 • SP nr 2 w Oświęcimiu - SP z Jawiszowic 41:2
 • SP z Jawiszowic - SP z Polanki Wielkiej 7:4

GRUPA II:

 • SP z Brzezinki - SP z Bobrku 14:2
 • SP z Bobrku - SP z Kęt 7:16
 • SP z Brzezinki - SP z Kęt 2:13

W spotkaniu o trzecią lokatę spotkały się drużyny, które zajęły drugie lokaty w swoich grupach. Drużyna ze Szkoły Podstawowej z Brzezinki po bardzo zaciętym spotkaniu pokonała drużynę ze Szkoły Podstawowej z Jawiszowic 8:5. Natomiast nasza szkoła pokonała ambitną drużynę ze Szkoły Podstawowej z Kęt 45:6. Dzięki tej wygranej zawodnicy będą reprezentować naszą szkołę i powiat na zawodach rejonowych.

Mecz o trzecie miejsce:

 • SP z Brzezinki - SP z Jawiszowic 8:5

Finał:

 • SP nr 2 w Oświęcimiu 45 - 6 SP Kęty

Klasyfikacja końcowa :

 • 1 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Oświęcimiu
 • 2 miejsce - SP z Kęt
 • 3 miejsce - SP z Brzezinki
 • 4 miejsce - SP z Jawiszowic
 • 5-6 miejsce - SP z Polanki Wielkiej i SP z Bobrku

Awans do następnego etapu rozgrywek walczyła drużyna z Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu.

Skład: Wiktor Cetnarski, Borys Kądzioła, Filip Grzywa, Albert Bratek, Piotr Gurdek, Vincent Lach, Kacper Walus, Mateusz Gawroński, Dominik Huber, Krzysztof Porwit, Mateusz Zgrajek, Igor Miler, Artur Janik.

Trener: Wojciech Porębski.