b_281_186_16777215_00_images_20190203_01.jpg

Dzisiaj nasz klub był gospodarzem turnieju minikoszykówki w kat. U-12 w ramach rozgrywek ligi śląskiej.

  1. KS UKS KADET Oświęcim - UKS MOS Katowice 37:22
  2. MCKiS Czeladź - Basket Hills Bielsko-Biała 47:12
  3. UKS MOS Katowice - Basket Hills Bielsko-Biała 25:19
  4. KS UKS KADET Oświęcim - MCKiS Czeladź 45:25

W pierwszym meczu podejmowaliśmy bardzo ambitny i mocny zespół z Katowic. Spotkanie rozpoczęliśmy bardzo skoncentrowani. W pierwszych trzech minutach objęliśmy 10-punktowe prowadzenie. Wynik ten pozwalił nam spokojnie kontrolować sytuację na boisku. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 16:6. W drugiej kwarcie, po zmianie regulaminowej, na parkiecie zameldowała się druga piątka. Gra się wyrównała, ale po celnych dwóch rzutach Dominika Hubera powiększyliśmy przewagę do 12 pkt. (21:9). Po zmianie stron nasza gra wyglądała bardzo dobrze. Walczyliśmy o każdą bezpańską piłkę, byliśmy nieustępliwi w obronie, a w ataku wykorzystaliśmy nadarzające się sytuacje. Po trzech kwartach prowadziliśmy 33:13. W ostatniej odsłonie na parkiecie pojawili się zawodnicy mniej doświadczeni, ale również oni bardzo ambitnie walczyli. Co prawda ostatnią odsłonę przegraliśmy sześcioma punktami, jednak zdobyte doświadczenie z całą pewnością zaprocentuje w kolejnych turniejach.

W drugim meczu turniejowym gościliśmy zespół z Czeladzi. Czeladź w swoim pierwszym spotkaniu turniejowym pewnie pokonało Bielsko-Białą 47:12. Po bardzo dokładnym skautingu tego meczu mogliśmy podpatrzeć mocne strony zespołu ze Śląska. Rozpracowanie przyniosło zamierzony efekt. Zatrzymanie liderów Czeladzi przez naszych najlepszych obrońców i dobrana taktyka pod przeciwnika dały nam pewną wygraną 45:25 grając pełnią składu.

Dzięki tym zwycięstwom objęliśmy prowadzenie w ligowej tabeli. :-)

Ogromne podziękowania za przygotowanie wyśmienitego poczęstunku przez rodziców naszych zawodników.

Fot: Iwona Zajas