b_280_210_16777215_00_images_20190212_01.jpg

W czwartek 7 lutego 2019 r. na nowej hali sportowej w SP nr 8 miał miejsce turniej koszykarski w ramach Miejskich Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców.

Do turnieju przystąpiło pięć oświęcimskich drużyn reprezentujących swoje szkoły. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupie pierwszej na drodze losowania znalazły się drużyny: Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 8 i Szkoły Podstawowej nr 9. W grupie drugiej spotkały się drużyny Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 11. Organizator zawodów zadecydował, że do wielkiego finału awans zdobywają zwycięzcy grup, natomiast drużyny zajmujące drugą pozycję walczą o trzecią lokatę. W grupie pierwszej koszykarze z miejskiej "dwójki" wygrali dwa mecze, drugą lokatę zajęła „dziewiątka” a trzecie miejsce - gospodarz turnieju. Mecz naszej drużyny z bardzo ambitną drużyną z dziewiątki rozstrzygnął się w końcówce spotkania. Brawa należą się dla obu zespołów. W grupie drugiej spotkały się dwie drużyny - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 po zaciętym meczu pokonali rówieśników z "jedenastki.

GRUPA 1:

 • SP nr 2 - SP nr 8 - 31:4
 • SP nr 8 - SP nr 9 - 2:16
 • SP nr 2 - SP nr 9 - 18:13

Klasyfikacja GRUPY 1:

 1. miejsce - SP nr 2
 2. miejsce - SP nr 9
 3. miejsce - SP nr 8

GRUPA 2:

 • SP nr 1 - SP nr 11 - 11: 6

Klasyfikacja GRUPY 2:

 1. miejsce - SP nr 1
 2. miejsce - SP nr 11

W meczu o trzecie miejsce drużyna SP nr 9 pokonała drużynę SP nr 11 (14:6), natomiast w meczu finałowym koszykarze ze Szkoły Podstawowej nr 2 po zaciętym spotkaniu pokonali drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 1 (19 :11).

Klasyfikacja końcowa:

 1. miejsce - SP nr 2
 2. miejsce - SP nr 1
 3. miejsce - SP nr 9

Awans do następnego etapu rozgrywek walczyła drużyna z Szkoły Podstawowej nr 2.

Skład: Wiktor Kanadys, Szymon Panek, Albert Bratek, Wiktor Cetnarski, Piotr Gurdek, Dominik Huber, Artur Janik, Filip Kania, Vincent Lach, Igor Miler, Krzysztof Porwit, Mateusz Zgrajek. Trener: Wojciech Porębski.