Uczniowski Klub Sportowy Kadet, wspólnie z Miejskim Gimnazjum nr 2 oraz Miastem Oświęcim pragną serdecznie zaprosić na I Międzynarodowy Turniej o Puchar Wolności. Inicjatywa zorganizowania turnieju wyszła w listopadzie poprzedniego roku. Organizatorzy starali się dopiąć wszystko na ostatni guzik. I tak o to efektem ich działań będzie przyjazd do Oświęcimia czołowych drużyn z południowej Polski.


Będą to: UKS Regis Wieliczka oraz Pogoń Ruda Śląska a stawkę uzupełni słowacki zespół BK MŚK Kezmarok oraz gospodarze - drużyna Kadeta Oświęcim. Rozgrywki zostaną przeprowadzone w kategorii wiekowej do lat 15.

Jest to wielkie święto koszykówki w Oświęcimiu - wydarzenie bez precedensu, jakiego jeszcze nie było w historii oświęcimskiego basketu. Turniej jest związany z 70. rocznicą wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz. Oprócz aspektu sportowego zawodnicy będą mogli wraz z przewodnikiem odwiedzić obóz Auschwitz i dogłębnie zaznajomić się ze smutną historią tego miejsca. Turniej rozpocznie się w sobotę 31 stycznia o godzinie 9:00, zakończy natomiast w niedzielę około godziny 15:00. Nastroje w oświęcimskiej drużynie przed turniejem są bojowe. Gospodarze chcą powalczyć o triumf w turnieju, a swój pierwszy mecz rozegrają w sobotę o godzinie 13:30 ze słowacką ekipą z Kezmaroka. Warto wspomnieć, że mecz poprzedzi uroczyste otwarcie turnieju połączone z występami artystycznymi.

Terminarz turnieju o "Puchar Wolności":

Sobota:

UKS Regis Wieliczka - BK MŚK Keżmarok (godz. 9:00)

Pogoń Ruda Śląska - UKS Regis Wieliczka (godz. 11:00)

Uroczyste rozpoczęcie zawodów (godz. 13:00)

UKS Kadet Oświęcim - BK MŚK Keżmarok (godz. 13:30)

Niedziela:

UKS Kadet Oświęcim - Pogoń Ruda Śląska (godz. 9:00)

BK MŚK Keżmarok - Pogoń Ruda Śląska (godz. 11:00)

UKS Kadet Oświęcim - UKS Regis Wieliczka (godz. 13:00)

Zakończenie turnieju i wręczenie nagród (godz. 15:00)

 
Serdecznie Zapraszamy.