Koszykarskie derby naszego miasta zdecydowanie dla koszykarzy z Miejskiego Gimnazjum nr 2. 
W sobotnie popołudnie nasi młodzicy gościli rówieśników z Niwy Oświęcim. Na trybunach było czuć atmosferę koszykarskiego święta.

 

Świetnie zorganizowani kibice naszego klubu, którzy szczelnie wypełnili halę przy ulicy Konarskiego bardzo żywiołowo dopingowali swoich ulubieńców. 
Mecz drużyna Kadeta rozpoczęła bardzo skuteczną obroną na całym placu gry i szybko wyprowadzanymi kontratakami. Koszykarze Niwy dzielnie stawiali czoła znacznie lepiej wyszkolonym gospodarzom. Niestety, determinacja i wola walki jaką goście się niewątpliwie wykazali, nie wystarczyła aby wygrać z oświęcimskimi niedźwiedziami. Od początku meczu narzucamy swój styl gry i systematycznie powiększamy przewagę. Pierwszą kwartę UKS Kadet wygrywa 32-6. Po tak nokautującym początku, spokojnie kontrolujemy przebieg spotkania, do ostatniej syreny systematycznie powiększając przewagę. Ostatecznie wygrywamy mecz 121-20. 
Młodzi zawodnicy konsekwentnie zrealizowali zadania jakie wyznaczył im trener Wojciech Porębski na odprawie przedmeczowej. Trener Porębski po meczu podziękował za doping i przekazał zaproszenie na turniej międzynarodowy powiedział:"Mam nadzieję, że swoją grą podziękowaliśmy bardzo licznie zgromadzonym kibicom na trybunach. Dziękujemy wszystkim fanom Kadeta za wspaniały doping i już teraz zapraszamy na Międzynarodowy Turniej z okazji Wyzwolenia Miasta Oświęcim, który odbędzie się już w najbliższy weekend na hali popularnego Konara."


Punktowali dla UKS Kadet: Mateusz Hnatyszyn 27 pkt, Szymon Zapała 24 pkt., Łukasz Stolarczyk i Jakub Gunia po 18 pkt., Szczerbic Mateusz i Bratek Rafał po 9pkt., Klaudiusz Grzegorzek 8 pkt., Stawowczyk Adam 6 pkt., Daniel Angielaszek 2 pkt.