b_280_170_16777215_00_images_20200307_03.jpg

W piątek 6 marca 2020 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach miał miejsce turniej koszykarski w ramach Rejonowych Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców. Drużyna koszykarska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu okazała się najlepsza...

Do turnieju przystąpiły trzy najlepsze drużyny wyłonione w zawodach powiatowych. Drużyny rozegrały turniej według zasady „każdy z każdym” . Do turnieju przystąpiła drużyna z Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu, Szkoła Podstawowa nr 4 w Wadowicach i Szkoła Podstawowa nr 1 w Chrzanowie.

Nasza drużyna pewnie wygrała w pierwszym spotkaniu z drużyną z Chrzanowa 65:4. W drugim, bardzo zaciętym spotkaniu, drużyna z Wadowic pokonała drużynę z Chrzanowa zaledwie jednym punktem 31:30. W trzecim spotkaniu spotkały się drużyny niepokonane. Wygrany tej rywalizacji automatycznie zostawał mistrzem turnieju.

Do meczu podeszliśmy bardzo skoncentrowani. Gospodarze w pierwszej kwarcie pokazali ogromną waleczność i ambicję sportową. Po pierwszej kwarcie wygrywaliśmy zaledwie 8:4. W drugiej kwarcie nasza drużyna zagrała bardzo skutecznie w ataku i jeszcze lepiej w obronie. Wygrana w tej odsłonie 24:1 praktycznie przesądziła o losach spotkania finałowego. W drugiej połowie spokojnie kontrolowaliśmy sytuację na boisku wygrywając mecz 60:11. Brawa dla naszych zawodników, którzy dzięki tej wygranej będą reprezentować naszą szkołę i rejon na zawodach wojewódzkich.

  • SP nr 2 w Oświęcimiu - SP nr 1 Chrzanów 65:4
  • SP nr 4 Wadowice - SP nr 1 Chrzanów 31:30
  • SP nr 2 w Oświęcimiu - SP nr 4 Wadowice 60:11

Klasyfikacja końcowa:

  • 1. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Oświęcimiu
  • 2. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Wadowicach
  • 3. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Chrzanowie

Awans do następnego etapu rozgrywek walczyła drużyna z Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu. Skład drużyny: Wiktor Cetnarski, Borys Kądzioła, Albert Bratek, Piotr Gurdek, Vincent Lach, Kacper Walus, Mateusz Gawroński, Dominik Huber, Krzysztof Porwit, Mateusz Zgrajek, Igor Miler, Artur Janik, Michał Kaczmarczyk. Trener: Wojciech Porębski.