b_280_186_16777215_00_images_20200307_01.jpg

W sobotnie przedpołudnie 29 lutego br. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu miał miejsce turniej w ramach ligi minikoszykówki w kat. U-12. Naszymi rywalami były drużyny Steli Cieszyn i UKS Jedynki Niemodlin.

Drużyna z Cieszyna przyjechała w nieregulaminowym składzie i dlatego wszystkie spotkania z udziałem tej drużyny zweryfikowane zostały jako walkower.

W meczu o pierwsze miejsce nasza drużyna rozegrała bardzo dobry mecz z drużyną z województwa opolskiego UKS Jedynką Niemodlin. Ambitni goście postawili bardzo trudne warunki. Pierwszą kwartę wygraliśmy 12:6. W drugiej odsłonie gra się wyrównała, jednak bardzo dobrze grający Wiktor Cetnarski w końcówce tej ćwiartki powiększył przewagę do 8 punktów. Do połowy prowadziliśmy 22:14. W trzeciej i czwartej kwarcie przepisy pozwalają na dowolną rotację. Dzięki temu nasi liderzy - Dominik Huber, Wiktor Cetnarski, Filip Grzywa i Borys Kądzioła - spokojnie kontrolowali zdarzenia na boisku powoli powiększając przewagę i dając również szansę zdobywania doświadczenia koszykarskiego naszym zmiennikom. Mecz wygraliśmy 50:34.

Punktowali: Wiktor Cetnarski - 19 pkt., Dominik Huber - 13 pkt., Filip Grzywa - 12 pkt., Borys Kądzioła - 2 pkt., Paweł Płonka - 2 pkt., Wiktor Doliński - 2 pkt.

Fot. Iwona Zajas