b_281_188_16777215_00_images_20190929_01.jpg

W dniach 27-29.09.2019 r. nasza drużyna młodzików rocznik 2007 i młodsi (U13) wzięła udział w bardzo prestiżowym turnieju DISCUS CUP 2019 w Wieliczce. Gospodarz rozlosował nas do grupy B z Niedźwiadkami Przemyśl, ŁKS-em Łódź Szkołą Gortata, Ósemką Wejherowo i II drużyną Regisu Wieliczka.

W pierwszym dniu po małych zawirowaniach (zamiast meczów o 15.20 i 18.20 gramy pierwszy mecz o 21.00) przegraliśmy oba spotkania. Szkoda szczególnie tego drugiego spotkania, ponieważ ŁKS był absolutnie w naszym zasięgu. Niestety w pierwszym spotkaniu bardzo mocny Przemyśl kosztował nas zbyt dużo sił i na ŁKS brakło najbardziej chłodnej głowy.

Wyniki i tabela wszystkich naszych meczy grupowych.

Grupa B:

 • Regis Wieliczka II – Niedźwiadki Przemyśl 16:79 - MVP: Kacper Cichocki
 • Ósemka Wejherowo – Regis Wieliczka II 44:48 - MVP: Wiktor Hankus
 • UKS Kadet Oświęcim – Niedźwiadki Przemyśl 34:73 - MVP: Eljasz Nesterenko
 • ŁKS Łódź – Ósemka Wejherowo 65:47 - MVP: Mikołaj Śnieżyński
 • ŁKS Łodź – UKS Kadet Oświęcim 63:41 - MVP: Tomasz Musialik
 • Niedźwiadki Przemyśl – Ósemka Wejherowo 69:14 - MVP: Dawid Walciszewki
 • UKS Regis Wieliczka II – UKS Kadet Oświęcim 45:34 - MVP: Jonasz Puła
 • Niedźwiadki Przemyśl – ŁKS Łódź 69:41 - MVP: Adrian Kijanka
 • UKS Kadet Oświęcim – Ósemka Wejherowo 59:45 - MVP: Artur Janik
 • ŁKS Łódź – UKS Regis Wieliczka II 61:44 - MVP: Dawid Cichocki
 1. Niedźwiadki Przemyśl 8 pkt.
 2. ŁKS Łódź Szkoła Gortata 7 pkt
 3. Kadet Oświęcim 6 pkt.
 4. Boramax Ósemka Wejherowo 5 pkt.
 5. Regis Wieliczka II (PK) 4 pkt.

W sobotę i niedzielę było znacznie lepiej - w kolejnych czterech meczach z każdej z potyczek wychodziliśmy zwycięską ręką. I co najważniejsze - graliśmy coraz lepiej. Na pochwałę zasługuje szczególnie nasza gra w obronie, która była początkiem wszystkich dobrych rzeczy na boisku. Wygrana z Wejherowem i Regisem Wieliczka to pewne wygrane, a MVP spotkania otrzymuje Artur Janik i Dominik Huber.

 • V-VIII: Swiss Krono Żary – Ósemka Wejherowo 29:60 - MVP: Nikodem Kolodziejski
 • V-VIII: Kadet Oświęcim – Regis Wieliczka 59:46 - MVP: Dominik Hubert

Półfinał:

 • AZS PWSZ Skierniewice – Niedźwiadki Przemyśl 41:75 - MVP: Bruno Chalicki
 • ŁKS Łódź – UKS 27 Katowice 65:43 - MVP: Jakub Przystański

Wieczorem odbył się jeszcze mecz gwiazd. Nasz zespół reprezentował Wiktor Cetnarski i Mateusz Zgrajek, a do finału rzutów za trzy awansował Piotrek Gurdek. W finale konkursu "trójek" najlepszy zawodnik - Tomek z ŁKS-u - otrzymał od Zibiego plecak.

 1. Tomasz Musialik – Łódź
 2. Eljasz Nasterenko – Przemyśl
 3. Piotr Gurdek – Oświęcim

W niedzielny ranek w meczu o piąte miejsce pokonaliśmy rywala z grupy - Ósemkę Wejherowo, która w sobotę pewnie pokonała drużynę Swiss Krono Żary.

 • Mecz o 9. miejsce: Regis Wieliczka II – STK Nowy Sącz 51:47 - MVP: Mateusz Śpich
 • Mecz o 7. miejsce: Regis Wieliczka I – Swiss Krono Żary 70:33 - MVP: Antoni Ponisz
 • Mecz o 5. miejsce: Kadet Oświęcim – Ósemka Wejherowo 74:49 - MVP: Albert Bratek
 • Mecz o 3. miejsce AZS PWSZ Skierniewice – UKS 27 Katowice 25:47 - MVP: Jan Stolarczyk
 • FINAŁ: Niedźwiadki Przemyśl – ŁKS Łódź 71:49 - MVP: Kacper Cichocki

Podczas uroczystego zakończenia turnieju zostali wyróżnieni nasi zawodnicy: najlepszym zawodnikiem drużyny został Artur Janik, najlepszym obrońcą Piotr Gurdek a do piątki ALL-STARS powołano Mateusza Zgrajka.

Ze swojej strony bardzo chciałbym podziękować rodzicom za zorganizowanie transportu i wspaniały doping na turnieju, Pani Iwonie za fotorelację. Dziękuję.

Trener Wojciech Porębski