b_280_181_16777215_00_images_20190225_01.jpg

W środę 20 lutego 2019 r. na hali sportowej w Rajsku miał miejsce turniej koszykarski w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży w koszykówce chłopców. Drużyna koszykarska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu okazała się najlepszym zespołem w Powiecie Oświęcimskim.

Do turnieju przystąpiło pięć najlepszych drużyn wyłonionych w zawodach miejskich i gminnych. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupie pierwszej w drodze losowania znalazły się drużyny: Szkoły Podstawowej nr 1 z Osieka, Szkoły Podstawowej z Chełmka i Szkoły Podstawowej z Polanki Wielkiej. W grupie drugiej spotkały się drużyny Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu i Szkoły Podstawowej z Zaborza. Organizator zawodów zadecydował, że do wielkiego finału awans zdobywają zwycięzcy grup, natomiast drużyny zajmujące drugą pozycję walczą o trzecią lokatę. W grupie pierwszej koszykarze z Osieka nie mieli sobie równych wygrywając pewnie dwa mecze, drugą lokatę zajęła Polanka a trzecie miejsce Chełmek. W grupie drugiej spotkały się dwie drużyny. Z rywalizacji o pierwsze miejsce w grupie drugiej zwycięsko wyszli koszykarze z Oświęcimia.

GRUPA 1:

 • SP Osiek - SP Polanka Wielka 14:9
 • SP Chełmek - SP Osiek 13:26
 • SP Chełmek - SP Polanka Wielka 4:21

Klasyfikacja GRUPY 1:

 • 1. miejsce - SP Osiek
 • 2. miejsce - SP Polanka Wielka
 • 3. miejsce - SP Chełmek

GRUPA 2:

 • SP nr 2 w Oświęcimiu - SP Zaborze 23:16

Klasyfikacja GRUPY 2:

 • 1. miejsce - SP nr 2 Oświęcim
 • 2. miejsce - SP Zaborze

W meczu o trzecie miejsce SP Polanka Wielka uległa drużynie SP Zaborze, natomiast w meczu finałowym koszykarze z Szkoły Podstawowej nr 2 pewnie pokonali SP w Osieku 30:6.

Klasyfikacja końcowa:

 • 1. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 Oświęcim
 • 2. miejsce - Szkoła Podstawowa Osiek
 • 3. miejsce - Szkoła Podstawowa Zaborze

Awans do następnego etapu rozgrywek walczyła drużyna z Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu.

Skład: Kornel Mizgała, Dawid Zdybel, Jakub Sieraczyński, Szymon Krzemień, Dominik Marchelewicz, Łukasz Śliwiński, Arkadiusz Heród (kapitan), Krystian Korbel, Marcin Mikos, Mikołaj Stawowczyk, Adrian Siwek. Trener - Wojciech Porębski.