W środę 20 lutego 2019 r. na hali sportowej w Rajsku miał miejsce turniej koszykarski w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży w koszykówce chłopców. Drużyna koszykarska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu okazała się najlepszym zespołem w Powiecie Oświęcimskim.

Do turnieju przystąpiło pięć najlepszych drużyn wyłonionych w zawodach miejskich i gminnych. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupie pierwszej w drodze losowania znalazły się drużyny: Szkoły Podstawowej nr 1 z Osieka, Szkoły Podstawowej z Chełmka i Szkoły Podstawowej z Polanki Wielkiej. W grupie drugiej spotkały się drużyny Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu i Szkoły Podstawowej z Zaborza. Organizator zawodów zadecydował, że do wielkiego finału awans zdobywają zwycięzcy grup, natomiast drużyny zajmujące drugą pozycję walczą o trzecią lokatę. W grupie pierwszej koszykarze z Osieka nie mieli sobie równych wygrywając pewnie dwa mecze, drugą lokatę zajęła Polanka a trzecie miejsce Chełmek. W grupie drugiej spotkały się dwie drużyny. Z rywalizacji o pierwsze miejsce w grupie drugiej zwycięsko wyszli koszykarze z Oświęcimia.

• 2. miejsce - SP Zaborze

W meczu o trzecie miejsce SP Polanka Wielka uległa drużynie SP Zaborze, natomiast w meczu finałowym koszykarze z Szkoły Podstawowej nr 2 pewnie pokonali SP w Osieku 30:6.