b_280_186_16777215_00_images_20190217_02.jpg

W niedzielę 17 lutego br. nasza drużyna w kat. U13 rozegrała bardzo trudny wyjazdowy mecz z aktualnym liderem rozgrywek Radwan Sport-Korona Kraków.

Od początku meczu drużyna gospodarzy starała się narzucić swój styl gry. Szybko objęła prowadzenie 6:0. Jednak stopniowo nasi zawodnicy zaczęli stawiać opór liderowi, któremu coraz trudniej było zdobywać punkty. Nasza słaba skuteczność w tej kwarcie nie pozwoliła zbliżyć się do przeciwnika na mniej niż dziesięć punktów różnicy.

Druga kwarta, to najlepsza gra naszego zespołu w tym meczu. Walczyliśmy jak równy z równym z najlepszą drużyną w tabeli i zremisowaliśmy kwartę 19:19. Na początku trzeciej części meczu kontynuowaliśmy dobrą grę i zmniejszyliśmy przewagę gospodarzy do dziewięciu punktów. Niestety później nastąpiła seria naszych prostych błędów, złych decyzji przy podaniach - przeciwnik zyskał bezpieczną przewagę, której nie oddał już do końca spotkania.

Po mimo porażki uważam, że chłopcy zagrali bardzo dobry mecz. Zaczynamy walczyć na tablicach i wygrywać pojedynki o zbiórki, biegać do szybkiego ataku, a przede wszystkim bronić w sytuacji 1x1. Jest jeszcze sporo rzeczy do poprawy i doskonalenia ale jesteśmy na dobrej drodze. Mecz zakończył się wynikiem 88:53 (19:6, 19:19, 30:14, 20:14) dla naszych przeciwników

Autor tekstu: Konrad Drzyżdżyk, autor zdjęcia: Iwona Zajas