b_280_186_16777215_00_images_20190113_01.jpg

Niedziela 13 stycznia br. okazała się bardzo szczęśliwa dla naszych niedźwiadków - odnieśliśmy dwa pewne zwycięstwa w turnieju minikoszykówki w kat. U-12 w ramach Ligi Śląskiej.

Chłopcy na co dzień uczęszczający do klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu wzmocnieni Kacprem Walusem (SP nr 1) i Filipem Grzywą (SP nr 9) rozegrali dwa bardzo dobre spotkania. W pierwszym meczu pewnie wygraliśmy z Daas Basket Hills Bielsko Biała 33:13. Od początku spotkania graliśmy bardzo spokojne i (co najważniejsze) rozważnie. Pierwsza kwarta wygrana 9:1 pozwoliła nam kontrolować sytuację na boisku. Spokój i chłodna głowa poparta ogromna wolą walki przyczyniła się do powiększenia przewagi. Należy również zauważyć, że wszyscy zawodnicy dostali dokładnie taką samą ilość minut na placu gry i wszyscy te minuty wykorzystali w 100%.

Statystyki: M. Zgrajek - 10 pkt., P. Gurdek - 9 pkt., D. Huber - 9 pkt., K. Walus - 3 pkt., A. Janik - 2 pkt.

W drugim meczu zmierzyliśmy się z gospodarzem turnieju UKS MOSM Bytom. W pierwszych minutach rywalizacji widać było zmęczenie i brak precyzji w grze oświęcimian. Na szczęście szybko odnaleźliśmy odpowiedni rytm gry. Nieustępliwa obrona "każdy swego" na całym placu przyniosła efekt w postaci szybko uzyskanej przewagi 11:4 po pierwszej kwarcie. W drugiej kwarcie gospodarze grali bardzo ambitnie, nam natomiast nie sprzyjało koszykarskie szczęście - tę kwartę zremisowaliśmy 7:7. Po zmianie stron na parkiet wybiegła w zasadzie tylko nasza drużyna. Oświęcimianie wygrali tę odsłonę 17:2. W ostatniej odsłonie spotkania trochę się rozluźniliśmy, co szybko wykorzystali bytomianie wygrywając czwartą kwartę 11:6. Jednakże po ostatniej syrenie to młode niedźwiedzie podniosły ręce w geście tryumfu. Pokonaliśmy UKS MOSM Bytom 41:24. Brawo chłopaki !!!

Punktowali: P. Gurdek - 14 pkt., M. Zgrajek - 13 pkt., A. Bratek - 4 pkt., I. Miler - 4 pkt., K. Walus - 2 pkt., D. Huber - 2 pkt., W. Kanadys - 2 pkt.

Wynik jest tym bardziej cenny, że graliśmy bez kilku naszych topowych zawodników, którzy musieli wyjechać na zimowy wypoczynek. Dziękujemy rodzicom za fantastyczny doping swoich pociech.

Fot. Iwona Zajas