b_280_0_16777215_00_images_20171004_89.jpg

Wrzesień to ostatni etap przygotowań do sezonu 2017/18. Kadeci i drużyna Minikoszykówki biorą udział w turniejach wyjazdowych, Juniorzy rozpoczynają sezon meczem z PM Tarnów. Ponadto wszyscy zawodnicy KS UKS Kadet przechodzą badania u lekarza sportowego.

Już na początku miesiąca, w dniach 1-3 września odbył się coroczny turniej o Puchar Wawelskich Smoków, organizowany na obiektach sportowych Wisły Kraków. Nasz Klub reprezentowany był przez drużynę Kadetów, która ze zmiennym szczęściem rywalizowała w krakowskich rozgrywkach. Wyniki kolejnych rozegranych spotkań:

  • UKS Kadet vs. Unia Tarnów: 45:55
  • UKS Kadet vs. MOSiR Przeworsk: 64:49
  • UKS Kadet vs. Żubry Białystok: 36:52
  • UKS Kadet vs. TS Wisła Kraków: 37:71
  • UKS Kadet vs. Korona Kraków: 48:36

Tydzień później, w dniach 8-10 września najmłodsze Niedźwiadki wzięły udział w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Rektora AGH, organizowanym przez Cracovię 1906 Kraków. W całym turnieju oświęcimscy koszykarze pokonali drużyny MKK MDK Kielce, MOSM Bytom, ulegając zespołom Vardaru Skopje oraz Radwan Sport Kraków. Zwycięstwo na drużyną ŁKS MG 13 Łódź na zakończenie rozgrywek, pozwoliło naszym zawodnikom na zajęcie 11. lokaty na 16 drużyn biorących udział w turnieju.

Wrzesień był bardzo pracowitym miesiącem dla zawodników Minikosza, gdyż w ostatni weekend miesiąca wzięli oni udział w kolejnym turnieju – tym razem w Wieliczce. Ogólnopolski Turniej Minikoszykówki Wieliczka 2017, jest jednym z największych tego typu turniejów w Polsce i już samo zaproszenie do udziału w nim jest ogromnym wyróżnieniem. Nasi najmłodsi koszykarze, którzy pojechali rywalizować w Wieliczce, zmierzyli się z drużynami Regisu Wieliczka, Piotrkówką Radom oraz Pogonią Ruda Śląska, aby ostatecznie zająć 12. miejsce na 16 drużyn uczestniczących w rozgrywkach. Przygotowany przez organizatorów turnieju konkurs umiejętności koszykarskich wygrał reprezentant Kadeta – Jakub Bojarzyn!

W tym miejscu raz jeszcze dziękujemy niezastąpionym rodzicom naszych zawodników, za pomoc w organizacji transportu naszych Niedźwiadków na wrześniowe turnieje!

30 września Juniorzy zainaugurowali rozgrywki ligowe, meczem „u siebie” z Pałacem Młodzieży Tarnów. Po emocjonującym meczu i bardzo udanej pierwszej kwarcie, wygranej 14:11... niestety ulegliśmy zespołowi z Tarnowa 53:77. Na wyniku najbardziej zaważyła niska skuteczność oświęcimskich koszykarzy. Jest nad czym pracować na treningach...

Z innej beczki... 22 września wszystkich naszych zawodników przebadał lekarz sportowy.

I jeszcze ciekawostka – w tegorocznej edycji rajdu ZŁOMBOL, którego trasa wiodła do Kraju Basków, wzięła udział zaprzyjaźniona z Kadetem ekipa ZENOLOPa, która swoim wysłużonym Polonezem Caro przejechała bez większych problemów całą, liczącą ok. 5200 km trasę rajdu.

Zdjęcie miesiąca: Piotr Frydel podczas rzutu sędziowskiego, rozpoczynającego rozgrywki ligowe Juniorów.