V Turniej Koszykówki o Puchar Prezydenta miasta Oświęcim dla chłopców r. 2011 za nami! O turnieju piszą nasi patroni medialni, a cały przebieg można prześledzić na naszym FB. Wyniki w menu: [KBL i turnieje] -> [V Ogólnopolski Turniej Koszykówki] oraz [III e-Turniej NBA 2K].  Oj, DZIAŁO SIĘ... !!! smile

Fakty Oświęcim: https://faktyoswiecim.pl/sport/koszykowka/trzy-hale-jeden-turniej-foto/

Serwis Zibiego SKMBasket: https://skmbasket.pl/v-puchar-prezydenta-oswiecimia-r-2011-u13-oswiecim-8-10-09-2023/

Krótkie podsumowanie:

V Turniej o Puchar Prezydenta miasta Oświęcim „jubileuszowy”  był dla naszego klubu nie lada wyzwaniem organizacyjnym i logistycznym. Sport, jako jedna z dróg rozwoju młodych ludzi, wymaga jednak znacznych nakładów finansowych i właśnie , w tym miejscu pragnę podziękować wszystkim NASZYM DARCZYŃCOM. Turniej dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki w ramach programu „mikrograntysportowe”.  Szczególne podziękowania kieruję do Miasta Oświęcim za ogromne wsparcie finansowe i pomoc przy organizacji turnieju. Podziękowania składamy na ręce Gminy Oświęcim, firmy Susuł&Strama Architekci, firmy MilerFoto, firmy Grupa Grabiec, firmy Instal Kraków, firmy NailsLove, firmy Media Expert, firmy Martens, firmy HASH, firmy SFD, firmy PLM Group, PWiK Oświęcim, firmy Fizjo-Nova Przemysław Choromański, firmy „Ogrodzenia od Podstaw Bogdan Matlak”, firmy Kontrakt Nieruchomości, firmy ELKA, firmy Villa Centro, firmy OMAG, firmy Zajas Pomoc Drogowa, firmy Lavenir. Wielkie słowa podziękowania kierujemy również w stronę naszych wspaniałych rodziców – DZIĘKUJEMY.

Od piątku do niedzieli (08.09. – 10.09.2023r.)  na trzech halach sportowych naszego miasta odbył się największy turniej koszykówki młodzieżowej w historii Oświęcimia. 16 drużyn a w nich ponad 240 startujących z całego kraju rozegrało w sumie 44 spotkań. Turniej podzielony były na dwa etapy, w pierwszym dniu drużyny rywalizowały w 4 grupach po cztery drużyny. Dwie najlepsze drużyny z grupy awansowały do fazy medalowej. Pierwszym etapem fazy medalowej był ćwierćfinał, następnie wygrani awansowali do półfinału a zwycięscy półfinałowych zmagań zagrali w finale. Rozgrywki dostarczyły wielu emocji, pięknych akcji w ataku i wspaniałych interwencji w obronie. Dla zawodników udział w turnieju był niesamowitą przygodą, doskonała organizacja turnieju, wyśmienite wyżywienie, noclegi w szkole, liczne konkursy spowodowały, że ten turniej pozostanie na długie lata w pamięci samych zawodników jak i wspierających ich kibiców radosnych uśmiechniętych twarzach. Na zakończenie każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, a najlepsze drużyny oraz wyróżniający się zawodnicy pamiątkowe medale i statuetki.
Nasza drużyna rozegrała bardzo dobry turniej. W fazie grupowej wygrywamy wszystkie spotkania. Najbardziej emocjonującym starciem był mecz z ENERGĄ BASKET Warszawa, w którym zwyciężyliśmy po dogrywce 63 - 61. W ćwierćfinale po bardzo zaciętym meczu pokonujemy drużynę KS Chmielnicki (Ukraina)  52-43. W kolejnym spotkaniu bardzo wyraźnie przegrywamy z Regisem Wieliczka 81-24. Nasi chłopcy po wyczerpującym spotkaniu z bardzo silną fizycznie drużyną z Ukrainy  w półfinale opadli z sił. Rozpędzona Wieliczka rozegrała koncertowy mecz grając na bardzo wysokiej skuteczności i pewnie awansowała do finału turnieju. My w kolejnym dniu turniejowym walczyliśmy o trzecie miejsce. W małym finale po bardzo nerwowym spotkaniu pokonujemy niezwykle ambitną drużynę UKS SP 27 Katowice 52-47. Brawo chłopaki !!!