b_281_186_16777215_00_images_20190305_01.jpg

2 marca 2019 r. mieliśmy przyjemność organizować turniej koszykówki w kat. U-12 chłopców.

W swojej grupie na razie jesteśmy niepokonani. W pierwszym spotkaniu zmierzyliśmy się z MKS Wodzisław Śląski. W tym spotkaniu od pierwszego gwizdka dominowaliśmy na parkiecie. Pierwsza piątka naszego zespołu mimo nie najlepszej skuteczności wygrała pierwszą kwartę 15:4. W drugiej odsłonie gra się wyrównała, jednak i ta ćwiartka padła naszym łupem 8:4. Po zmianie stron nasi pierwszoplanowi gracze odzyskali skuteczność i po trzech kwartach wygrywaliśmy 45:16. Mniej doświadczeni zawodnicy naszego zespołu dostali szansę w ostatniej kwarcie. Trzeba powiedzieć, że ją wykorzystali w 100%. Całe spotkanie wygraliśmy 49:25.

W drugim spotkaniu turnieju MKS Otmuchów pewnie wygrał z Daas Basket Hills Bielsko Biała 42:13. W trzecim spotkaniu po bardzo zaciętej walce drużyna Daas Basket Hills Bielsko-Biała wygrała z MKS Wodzisław Śląski 32:27.

W ostatnim spotkaniu turnieju spotkały się dwie drużyny, które do tej pory na swoim koncie nie miały porażki. Drużyna z Otmuchowa, to niewątpliwie duża niespodzianka in plus tego sezonu. Mecz zaczęliśmy bardzo dobrze. Dokładne rozeznanie po meczu z Bielskiem drużyny z województwa opolskiego pozwoliła nam zatrzymać najgroźniejszych zawodników. Po pierwszej kwarcie wygrywaliśmy 9:7. W drugiej odsłonie walka rozgorzała na dobre. Tę kwartę zremisowaliśmy 10:10. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Młodzi koszykarze walczyli o każdy centymetr parkietu. Trzecią odsłonę wygraliśmy 12:9. W ostatniej kwarcie na cztery minuty przed końcem meczu wyszliśmy na dziesięciopunktowe prowadzenie 42:32. Niestety, trochę się zdekoncentrowaliśmy i ambitny przeciwnik rzucił nam pięć punktów bez naszej odpowiedzi. Na szczęście to wszystko, na co było stać gości, i mecz wygraliśmy 42:36 zostając niepokonaną drużyną w grupie.

KS UKS Kadet Oświęcim - MKS Wodzisław Śląski 49:25
Daas Basket Bielsko-Biała - MKS Otmuchów 13:42
Daas Basket Bielsko-Biała - MKS Wodzisław Śląski 32:27
KS UKS Kadet Oświęcim - MKS Otmuchów 42:36