b_280_187_16777215_00_images_20170315_0735.jpg b_278_185_16777215_00_images_20170315_0748.jpg

W dzisiejszym dniu uczniowie klasy koszykarskiej w Miejskim Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu całkowicie zdominowali Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w koszykówce chłopców. We wszystkich rozegranych spotkaniach dyktowali warunki na parkiecie, będąc od rywali o klasę lepsi, a ich zwycięstwa w każdym meczu były bezdyskusyjne. Ale po kolei...

W turnieju udział wzięło sześć drużyn, które wygrały etap Rejonowej Gimnazjady. Organizator zawodów na drodze losowania podzielił wszystkich uczestników na dwie grupy po trzy drużyny. Los skierował nas do grupy z Gorlicami i gospodarzem turnieju - Tarnowem. Pierwsze spotkanie z Gorlicami wygrywamy 40:30 i można powiedzieć, że były to złe dobrego początki. Drużyna z Gorlic grała w bardzo podobnych strojach do naszych, co utrudniało nam szybkie wyprowadzanie akcji i powodowało popełnianie dużej ilości strat. Na szczęście w końcówce spotkania opanowaliśmy emocje i poprawiliśmy koncentracje, co zaprocentowało zwycięstwem.

W drugim meczu grupowym podejmowaliśmy gospodarza turnieju - Gimnazjum nr 2 w Tarnowie. Mecz ułożył się całkowicie po naszej myśli. Cztery trójki Jakuba Guni, doskonała gra naszych centrów Szymona Zapały i Piotra Frydla pozwala nam zdobyć 18-punktową przewagę, której nie oddajemy do końca spotkania. Z Tarnowem wygrywamy 44:26 i z pierwszego miejsca awansujemy do dalszej części turnieju.

W kolejnym spotkaniu gramy z drugim miejscem w grupie B - Gimnazjum nr 1 w Wieliczce. Świetna gra całego zespołu pozwala nam wygrać to spotkanie 54:17. Po tym meczu było wiadomo, że pierwsze miejsce da nam nawet porażka z Krakowem (nie więcej niż 10 pkt.). Nic takiego jednak nie miało miejsca. Drużynę Gimnazjum Sportowego nr 76 w Krakowie pokonujemy 47:30, bez porażki zdobywamy upragniony tytuł mistrza województwa małopolskiego i możliwość udziału w turnieju ogólnopolskim.

Wyniki spotkań:

I etap turnieju:

 • 1A Tarnów - 2A Gorlice 46:29
 • 1B Kraków - 2B Sucha Beskidzka 53:12
 • 3A Oświęcim - 2A Gorlice 40:30
 • 3B Wieliczka - 2B Sucha Beskidzka 65:21
 • 1A Tarnów - 3A Oświęcim 26:44
 • 1B Kraków - 3B Wieliczka 34:32

II etap turnieju:

 • Oświęcim - Wieliczka 54:17
 • Tarnów - Kraków 29:25
 • Wieliczka - Tarnów 39:37
 • Oświęcim - Kraków 47:30

Wyniki końcowe:

 • I miejsce - Miejskie Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu (UKS Kadet Oświęcim)
 • II miejsce - Gimnazjum nr 2 w Tarnowie (MUKS1811 Unia Tarnów)
 • III miejsce - Gimnazjum nr 76 w Krakowie (Wisła Kraków)
 • IV miejsce - Gimnazjum nr 1 w Wieliczce (Regis Wieliczka)
 • V miejsce - Gimnazjum nr 1 w Gorlicach (MKS Gorlice)
 • VI miejsce - Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej

Skjład drużyny: Rafał Bratek, Mateusz Hnatyszyn, Jakub Gunia, Szymon Zapała, Piotr Frydel, Łukasz Stolarczyk, Łukasz Stawowczyk, Piotr Tolarczyk, Mateusz Szczerbic, Miłosz Lorek, Mateusz Przewoźniak, Antoni Razowski. Trener: Wojciech Porębski.