W niedzielę nasi Kadeci A rozegrali wyjazdowy mecz z silną drużyną UKS Regis II Wieliczka.

Uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 podeszli do spotkania z maksymalną koncentracją wiedząc, jak wysoko na trudnym parkiecie Regisu zostali pokonani ich o rok młodsi koledzy (103:23 w plecy).

Od pierwszego gwizdka gramy z przekonaniem, wiarą w własne umiejętności, ciężko pracując w obronie i składnie w ataku. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniał wynik 47:0!!! Szok i niedowierzanie, konsternacja. Ambitni młodzi wieliccy koszykarze po prostu wystraszyli się naszego teamu.

Od połowy drugiej kwarty gramy na dwie piątki rezygnując z agresywnej obrony, co pozwala nawiązać walkę gospodarzom. Do połowy prowadzimy 69:5!!! Na drugą część meczu koszykarze z Wieliczki na szczęście nie zostali w szatni i wybiegli na parkiet znacznie bardziej zmotywowani. Mogę powiedzieć, że trener gospodarzy dokonał cudu i całkowicie przemeblowany skład prowadził wyrównany pojedynek.

Trzecią kwartę wygrywamy tylko 10:6. W ostatniej kwarcie Wieliczka opada z sił, co skrzętnie wykorzystujemy wygrywając ostatnią odsłonę 29:13 i cały mecz 108:24. Brawo chłopaki !!!

Punktowali:

UKS KADET Oświęcim: Frydel - 22 pkt., Gunia - 23 pkt., Zapała - 20 pkt., 35 zbiórek i 14 bloków, Bratek - 15 pkt., Hnatyszyn - 12 pkt., Tolarczyk, Luranc, Stawowczyk - po 4 pkt., Szczerbic i Stolarczyk - po 2 pkt.,

UKS REGIS II Wieliczka: Jędrzejczyk - 4 pkt., Dyngosz - 4 pkt., Trzciński - 3 pkt., Busz - 2 pkt., Piwnicki - 2 pkt., Wojciechowski - 1 pkt.