W środę 9 grudnia 2015 r. w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu odbył się Mikołajkowy Turniej w Minikoszykówce Chłopców.

W turnieju wzięło udział siedem drużyn ze szkół podstawowych z Oświęcimia i powiatu oświęcimskiego. Jak zwykle nie zabrakło wielu sportowych wrażeń oraz świetnej zabawy. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji turnieju, nauczycielom wychowania fizycznego, rodzicom, trenerom, sędziującym i starszym zawodnikom "Kadeta", gospodarzowi obiektu  p. Dyrektor Grażynie Korczyk oraz samym uczestnikom serdecznie dziękujemy!!!

W tegorocznej edycji Turnieju Mikołajkowego padł rekord frekwencji. Do turnieju zgłosiło się aż 74 zawodników, co świadczyć może o bardzo dobrej organizacji zawodów. Organizatorami i sponsorami turnieju byli: Miejskie Gimnazjum nr 2, UKS Kadet Oświęcim oraz Miasto Oświęcim. W turnieju brały udział reprezentacje 7 szkół podstawowych z rocznika 2003 i młodsi.

Turniej rozegrano w dwóch grupach. W grupie A spotkały się drużyny reprezentujące SP z Harmęż, SP z Polanki Wielkiej, SP nr 9 z Oświęcimia i SP nr 11 z Oświęcimia.

Wyniki grupy A:

SP Harmęże - SP Polanka Wielka 5:6
SP nr 9 Oświęcim - SP nr 11 Oświęcim 18:7
SP Harmęże - SP nr 11 Oświęcim 16:12
SP Polanka Wielka - SP nr 9 Oświęcim 12:10

Zwycięstwo w tej grupie i prawo do gry w wielkim finale wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej z Polanki Wielkiej. Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 9 w Oświęcimiu i to ona miała okazję powalczyć o trzecią lokatę w turnieju. Trzecią  lokatę w grupie zdobyła bardzo ambitnie walcząca drużyna Szkoły Podstawowej w  Harmężach, która wyprzedziła drużynę z oświęcimskiej Szkoły Podstawowej nr 11.

Do grupy B zostały wylosowane zespoły reprezentujące szkoły podstawowe z Jawiszowic i z Oświęcimia (SP nr 1 i SP nr 4).

Wyniki grupy B:

SP Jawiszowice - SP nr 4 Oświęcim 29:1
SP nr 1 Oświęcim - SP nr 4 Oświęcim 25:4
SP Jawiszowice - SP nr 1 Oświęcim 14:35

W grupie B pierwsze miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Oświęcimiu, drugie miejsce drużyna Szkoły Podstawowej z Jawiszowic, na trzecim miejscu uplasowała się zespół Szkoły Podstawowej nr 4 w Oświęcimiu.

W spotkaniu o trzecie miejsce naprzeciw siebie stanęły zespoły Szkoły Podstawowej nr 9 z Oświęcimia i Szkoły Podstawowej z Jawiszowic. Wygrała drużyna "dziewiątki" 20:10, a do zwycięstwa poprowadził ją duet Karol Marszałek i Filip Starzyński (zdobywcy łącznie 16 punktów).

W finale imprezy mikołajkowej zmierzyły się drużyny, które wygrały swoje grupy. Finał był spotkaniem bardzo zaciętym i do ostatnich sekund trzymał licznie zgromadzonych kibiców w napięciu. Ostatecznie wygrała 26:22 drużyna z Polanki Wielkiej mająca bardziej wyrównany skład. Trio Damian Żurek (16 pkt.), Piotr Grupka (6 pkt.) i Kacper Magiera (4 pkt.) byli za mocni na oświęcimski duet Arkadiusz Heród (15 pkt.) i Krystian Korbel (6 pkt.).

Trzy pierwsze drużyny zostały uhonorowane okolicznościowymi pucharami i udekorowane medalami, a wszystkie zespoły otrzymały wspaniałe paczki ze słodyczami. Najbardziej wartościowym zawodnikiem Turnieju Mikołajkowego został wybrany Arkadiusz Heród ze SP nr 1, na którego ręce powędrowała okazała statuetka. Indywidualne wyróżnienia i nagrody rzeczowe otrzymali: