Z bardzo dobrej strony pokazała się drużyna UKS Kadet Oświęcim w meczu z zaprzyjaźnionym klubem Regis Wieliczka w zeszły weekend w kat. U-16.

Uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu reprezentujący barwy Kadeta musieli wygrać ten mecz chcąc zachować jeszcze cień szansy na awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Zadanie to jednak było bardzo trudne do wykonania, ponieważ Wieliczka na swojej hali bardzo rzadko przegrywa.

Młode niedźwiedzie bardzo dobrze rozpoczęły mecz, dwie trójki rzucone w tej kwarcie przez Piotra Frydla ustawiają wynik pierwszej kwarty na 18:13. W drugiej odsłonie młode niedźwiedzie pokazują bardzo poukładany basket. Nasz center Szymon Zapała raz po raz wykańcza zespołowe akcje spod samego kosza i na przerwę schodzimy z 15-punktową zaliczką. Wynik brzmi 40:25. Po zmianie stron do odrabiania strat zabierają się goście i po szybkich kontrach odrabiają straty do 8 pkt. Jednak w tym dniu nasza drużyna prowadzona na parkiecie przez rozgrywającego Jakuba Gunię była nie do zatrzymania i zwycięstwo
64:53 stało się faktem.