Tym razem Waleczne Serca zmierzyły się z niepokonaną drużyną Grim Reapers. Dla obu ekip było to arcyważne spotkanie. Zwycięstwo w tej potyczce dawało realne szanse na grę w play off.

Nasza drużyna przystąpiła do meczu bardzo skoncentrowana. Dobra obrona i niesamowita skuteczność Olka Nowaka za trzy (3x3 100%) pozwala wygrać pierwszą kwartę 2 oczkami. W drugiej odsłonie przeciwnicy zmieniają obronę na strefę 3:2, z którą jednak bardzo dobrze sobie radzimy i powiększamy przewagę. Niestety - Reapersi zaczynają grać na faul. Częste przewinienia przeciwników powodują frustrację u Kacpra Kułagi, który łapie dwa przewinienia techniczne i musi opuścić plac gry. Jednak to nie koniec. Kolejny faul techniczny łapie Kuba Mikos i Mateusz Szczerbowski, co procentuje nerwową atmosferą na boisku. Rywale dostając w prezencie 5 rzutów osobistych i 5 piłek z boku. Odrabiają straty i po połowie na tablicy wyników widnieje remis. Po przerwie prawdziwe wejście smoka zalicza Mateusz Szczerbowski, który oddaje celny rzut za trzy następnie przechwytuje piłkę i kończy akcję widowiskowym dwutaktem. Te 5 punktów było zastrzykiem energii dla całej drużyny Breave Hearts i pozwoliło nam uwierzyć w zwycięstwo, w tym meczu. Trzecia kwartę wygrywamy 19-15 - głównie za sprawą naszych zawodników podkoszowych. Obydwa Tomki, Olek i Artur Wilk nie pozwalali rywalom na ponawianie akcji bardzo mądrze zastawiając tablicę i zbierając praktycznie wszystkie piłki w obronie. W czwartej kwarcie celna trójka Kuby Mikosa i niesamowita asysta Tomka Karcza do Kacpra Ćwiękały, którą zamienił na 2 pkt., pozwoliły spokojnie kontrolować przebieg spotkania. Ostatecznie wygrywamy 78-70 i dalej pozostajemy niepokonaną drużyną w lidze.

Chciałbym ze swojej strony wyróżnić za grę, w tym spotkaniu Kacpra Ćwiękałę, który bardzo dobrze kierował grą na rozegraniu, doskonale egzekwował rzuty wolne - 7/8 - 88%, miał 5 przechwytów, i najwyższą 62 % skuteczność za 2 5/8. Brawo Kacper! Ale tak naprawdę na gratulację zasłużyła cała drużyna, która w bardzo trudnych momentach potrafiła się zjednoczyć i wywalczyć zwycięstwo.

Bravehearts Oświęcim vs. Grim Reapers 78:70 (18:16, 19:21,19:15,22:18)

Punktowali dla Bravehearts : Kacper Ćwiękała (17 pkt.), Tomasz Mikos (15 pkt.), Aleksander Nowak (13 pkt.), Tomasz Karcz (8 pkt.), Mateusz Szczerbowski (8 pkt.), Artur Wilk (7 pkt.), Jakub Mikos (6 pkt.), Kacper Kułaga (2 pkt.), Patryk Holik (1 pkt.), Tadek Rochowiak (1 pkt.).

Autorem relacji jest trener drużyny Wojciech Porębski.